Novinky

 • Zveme Vás k příjemnému posezení v našem sklípku.

  Ideální nápad pro výlet na kole.

 

Kde nás najdete?

 • Kudy k nám

  Blatnice pod Sv. Antonínkem č.p. 692
  PSČ 696 71

  Pavel Bílek
  telefon: 604 948 415
  e-mail: pavel.bilek@tiscali.cz

Historie

Firma VÍNO BÍLEK jako taková vznikla sice až v roce 1990, nicméně jsme rodinné vinařství, které existuje již po mnoho generací našich předků. Vinný sklep, v němž vyrábíme ta nejkvalitnější vína, byl zakoupen Josefem Bílkem v roce 1960 a od té doby prošel několika rekonstrukcemi, aby vyhovoval kapacitě a přitom si zachoval ráz tradičního slováckého sklepa.

Budova nad sklepem je stará 260 let a je postavena tradičním způsobem využitím vepřovicových cihel. Vinný sklep je kvelbený z kamene nalézajícím se v blatnickém katastru. Nalézá se v hloubce 5 metrů pod povrchem, což zaručuje jeho vysokou teplotní stabilitu. Celý kvelb je porostlý silnou vrstvou ušlechtilé plísně, která má blahodárné účinky pro zrání vína v dubových sudech. Jeho výstavba se datuje do dob předbělohorských, kdy byl rozmach vinařství na Moravě. Po bitvě na Bílé Hoře došlo k úpadku a sklepy budované poté již byly podstatně menších rozměrů.

Jelikož se náš sklep nachází v památkové zóně, snažíme se zachovat jeho vzhled jako stavbu s tradičními prvky slovácké architektury.